امتیازات انقلاب اسلامی ایران

ساخت وبلاگ
چکیده : امتیازات انقلاب اسلامی ایران تاریخ پخش: 17/11/92 بسم الله الرحمن الرحیم «ال... با عنوان : امتیازات انقلاب اسلامی ایران بخوانید :
امتیازات انقلاب اسلامی ایران


تاریخ پخش:  17/11/92
بسم الله الرحمن الرحیم
«الهی انطقنی بالهدی و الهمنی التقوی»
در آستانه‌ی 19 بهمن هستیم که روز شما نیروی هوایی است. بعضی سالهای دیگر هم خدمت شما بودیم. به هر حال دهه‌ی فجر هرکس صحبت می‌کند باید حرفش رنگ و بوی انقلاب داشته باشد. افرادی هم که در زمان انقلاب بودند نیازی به صحبت نیست. فقط تذکر است، ولی برای نسل نو حرف‌هایی هست. در دنیا انقلاب زیاد می‌شود. منتهی تفاوت انقلاب اسلامی ایران با انقلاب‌های دیگر در چیست؟ یکی تفاوت‌ها را می‌گوییم، یکی هم می‌خواهیم بگوییم انگیزه‌ها چیست؟ چطور شد که انقلاب شد؟ این هم یک مسأله است.
دلیل اینکه انقلاب شد چیست؟
1- مبارزه با دیکتاتوری و قوانین ضد اسلامی
1- چرا شاه، باید شاه باشد؟ چه کسی گفت: شاه، شاه باشد؟ مردم او را انتخاب کردند؟ آیا کمالاتی ایشان داشت یا پدرش داشت که دیگران نداشتند. پدرش هیچ کمالی نداشت. خودش سوادی داشت، یک چیزهایی بلد بود ولی دهها هزار نفر کمالاتشان از او بیشتر بود. چرا شاه باید بر ما حکومت کند؟ حالا اگر رضاشاه را یک قدرتی آورد سردارش کرد و یک گروهی هم قلع و قمع کرد، به هر حال با یک شبه کودتا، با یک کودتایی، این شاه شد. به چه دلیل پسرش باید بر ما حکومت کند؟ دلیل چیه؟ این یک مورد.
2- چرا قانون غیر خدا جاری است؟ احکام خدا چرا تعطیل است؟ چرا خفقان؟ چرا شکنجه؟ یک جایی هست به نام موزه‌ی عبرت! این را خوب است آقایان بروند ببینند، که چه آدم‌هایی آنجا شکنجه شدند؟ صحنه‌ی زندان که زندانی‌ها با هم صحبت می‌کنند. تمام اینها را آدم به طور محسوسی لمس می‌کند. چرا؟ چرا مثلاً افرادی باید ده سال، دوازده سال، چرا در زندان نباید کسی نماز بخواند؟ خفقان، اعدام، شکنجه، زندان. راه فساد باز است. یک طبقه اشراف وابسته به حاکم باید حکومت کنند. چرا رابطه با آمریکا و اسرائیل باشد؟ چرا باید ایرانی‌ها ژاندارم آمریکا در منطقه باشند؟ چرا باید قانونی وضع شود که اگر هر آمریکایی در ایران هر دخالتی کرد، قوه‌ی قضایی ایران دخالت نکند؟ یعنی اگر یک آمریکایی تف انداخت در صورت بالاترین شخصیت ما، ایران حق نداشته باشد این را محاکمه کند؟ این ذلت است. اینها زمینه‌های انقلاب است. 

ادامه مطلب

درسهايي از قرآن, درس هايي از قران, جواب درسهايي از قرآن, درسهايي از قران, جواب درسهايي از قران اين هفته, درسهايي ازقران, درس هايي از قرآن, جواب سوالات درسهايي از قرآن, پاسخ درسهايي از قرآن, پاسخ درس هايي ازقران تاريخ آبان, جواب سوالات درسهايي از قرآن آقاي قرائتي, درسهايي از قرآن, پاسخ سوالات مسابقه درسهايي از قرآن, پاسخ سوالات درسهايي از قرآن, پاسخ سوالات درس هايي از قرآن, جواب سوالات درس هايي از قرآن, مسابقه درسهايي از قرآن, جواب سوالات درس هايي از قران, جواب درس هايي از قران, درس هاي از قران, پاسخ سوالات درسهايي از قرآن, جواب درس هايي از قرآن, درس هايي ازقرآن, مسابقه ي درس هايي از قرآن, پاسخ سوالات مسابقه درسهايي ازقران,...
نویسنده : محمد بازدید : 412 تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392 ساعت: 17:48