صرفه‌جويي در مصرف آب

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  صرفه‌جويي در مصرف آب

  تاريخ پخش: 28/01/93

  بسم الله الرحمن الرحيم

  «الهي انطقني بالهدي و الهمني التقوي»

  در خدمت خواهران و دختران عزيز هستيم،  مسأله‌ي زن و دختر، اسلام و قرآن خيلي روي آن تکيه کرده است. مثلاً در کمالات چند جاي قرآن مي‌فرمايد: «مِنْ ذکرٍ أوْ أُنْثى‏» (آل‌عمران/195) آخر سوره‌ي آل عمران مي‌فرمايد: «إِنّ في‏ خلْقِ السّماواتِ و الْأرْضِ و اخْتِلافِ اللّيْلِ و النّهارِ لآياتٍ لِأُولِي الْألْبابِ» (آل‌عمران/190) در آفرينش زمين و آسمان نشانه‌هايي براي اولوالالباب است. اولوالالباب کساني هستند که اينگونه هستند و اينگونه هستند. صفاتشان را مي‌گويد. بعد خداوند مي‌گويد: اين اولوالالبابي که اينگونه هستند، «مِنْ ذکرٍ أوْ أُنْثى‏» هستند. يعني زن و مرد در تمام کمالات دوش به دوش هم هستند. اين يک آيه است.

  در سوره‌ي احزاب مي‌گويد: «إِنّ الْمُسْلِمين و الْمُسْلِماتِ و الْمُؤْمِنين و الْمُؤْمِناتِ»، «و الصّائِمين و الصّائِماتِ»، «و الذّاکِرين اللّه کثيراً و الذّاکِراتِ» (احزاب/35) همينطور مي‌گويد، بعد در آخر مي‌گويد: خداوند براي هردوي آنها مزد يکسان قرار داده است. طبق قرآن، نه مرد سالاري در اسلام است، نه زن سالاري. حق سالاري است، هرکس حق مي‌گويد. يکجا زن حق مي‌گويد و يکجا مرد حق مي‌گويد. 
  ادامه مطلب

  نویسنده : محمد بازدید : 298 تاريخ : شنبه 30 فروردين 1393 ساعت: 7:57
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها